Жоспарланған іс-шара шеңберінде «Өнеркәсіптегі жаңа технологиялар» ғылыми-техникалық зертханасы және «Тау-кен ісі, құрылыс және экология» кафедрасының «Тау-кен ісі», «Тау-кен ісіндегі 3D инженер» білім беру бағдарламасының 2, 3, 4 курс студенттері және «Кенші» студенттік ғылыми үйірмесінің мүшелері арасында студенттердің ғылыми-зерттеу жұмыстарының конкурсы өткізді. Титан-цирконий кендерінің Обухов кен орнының тау-кен инженерлері Хамитов Батырбек пен Серікбаев Ербұлан шақырылды. Қазылар алқасының құрамына шақырылған мамандар мен кафедраның жетекші оқытушылары Муканова А. К., Байкенов Н.А., Утегенов Е. А. кірді.Студенттердің ғылыми жұмыстары Обухов кен орнының ғылыми-техникалық міндеттерін шешуге бағытталған. Жалпы, студенттердің ғылыми жұмыстары өте қызықты және іс жүзінде маңызды. Студенттер өздерінің болашақ дипломдық жобаларын орындау үшін жақсы негізге ие. Сонымен қатар, студенттер мамандардың өте құнды ұсыныстарын алды.

Байқау қорытындысы бойынша жеңімпаз атанды:

1 дәрежелі диплом: Қайыркенова А., Бауыржанқызы А. жобаның тақырыбы: «Құрылыс, текстуралық және минералогиялық құрылыс ескере отырып, Обухов кен орнында құмды іспетті өндіріс әзірлеу». Ғылыми жетекшісі: Кауметова Д. С.

2 дәрежелі диплом: Бегашев Е., Маханбет Н. жобаның тақырыбы: «Обухов кен орнының кендерін одан әрі тиімді байыту үшін олардың үйлесімділігін қамтамасыз ету мақсатында араластыру әдісін әзірлеу». Ғылыми жетекшісі: Нұрмағанбетов А. Ж.

3 дәрежелі диплом: Ауғалиева А., Аманжолова А. жобаның тақырыбы: «Разработка проекта оборотного водопользования с учётом нормативных актов законодательства РК». Ғылыми жетекшісі: Хватина Н. В.

Жеңімпаздарды құттықтаймыз және жаңа ғылыми биіктер тілейміз!